niedziela, 19 lutego 2012

Podsumowanie 4. FIS Team Tour, czyli Austriacy zgarniają 100 tys. euro

FIS Team Tour - zawody w skokach narciarskich rozgrywane w ramach Pucharu Świata, składające się z konkursów indywidualnych i drużynowych. Zmagania rozgrywają się na trzech niemieckich skoczniach: Muhlenkopfschanze w Willingen, Vogtland Arena w Klingenthal oraz na skoczni im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie.

Team Austria wins the overall competition during the FIS Men's Ski Jumping Team World Cup at Oberstdorf, southern Germany, on February 19, 2012.

W klasyfikacji FIS Team Tour 2012 po raz trzeci zwyciężyli Austriacy z łączną notą 3055,9 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się Norwegowie, którzy zgromadzili 3030 pkt. Na trzeciej pozycji znaleźli się Słoweńcy z dorobkiem 2994,9 pkt. Wygrana w PŚ w Oberstdorfie dała im podium. Polacy zebrali 2799,6 pkt. i mają siódmą lokatę.