niedziela, 25 marca 2012

MP w Zakopanem (25.03), czyli Stoch obronił tytuł mistrzowski

Dzisiaj odbył się konkurs indywidualny MP w Zakopanem. To dla polskich zawodników ostatnie zawody w tym sezonie.
   Mistrzem Polski został ponownie Kamil Stoch. Nasz najlepszy skoczek, rozgromił rywali, szybując na 135 m i 133 m. Łącznie zebrał 285,9 pkt. Zwyciężył z przewagą około 35 pkt.
   Na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Kłusek. W pierwszej serii popisał się lotem na odległość aż 133,5 m. W finale osiągnął jedynie 119 m.
   Na najniższym stopniu podium, ze stratą 0,4 pkt. do Kłuska, stanął Dawid Kubacki. Skoczył na 120,5 m i 131,5 m.
   Na czwartej pozycji znalazł się Piotr Żyła. Oddał dwa równe skoki na 125 m i 124 m. Dało mu to 244,2 pkt. Piątą lokatę zajął Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 120,5 m i 126 m. Szósty był Klemens Murańka. W pierwszym etapie uzyskał jedynie 114 m. Później zrehabilitował się i poleciał na 130,5 m. Na siódmym miejscu został sklasyfikowany Tomasz Byrt, który miał 112,5 m i 129,5 m.
   Maciej Kot, który w tym sezonie prezentował dobrą formę, wywalczył sobie dopiero 9. pozycję. Osiągnął 110,5 m i 124,5 m. Ponownie nie popisał się Stefan Hula, który z powodu słabej formy przestał startować w konkursach PŚ. Po skokach na 105,5 m i 114 m, wskoczył dopiero na 16. lokatę. Kiepski występ zaliczył też Krzysztof Miętus, który wylądował na 102,5 m. Nie zakwalifikował się do finału i był dopiero 31.