niedziela, 18 grudnia 2011

PŚ w Engelbergu (18.12), czyli jesteśmy dumni ze Stocha

Dzisiaj odbył się konkurs indywidualny PŚ w Engelbergu. Warunki atmosferyczne był bardzo zmienne, szczególnie w czasie 1. serii.
   Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odniósł Andreas Koffler. Jego pierwszy skok to 135 m, a drugi - 138 m - był najdłuższym podczas całych zawodów.
   Na drugim miejscu znalazł się Kamil Stoch. Po 129 m w 1. serii zajmował dopiero 9. lokatę. W finale poszybował aż na 137 m i awansował w klasyfikacji konkursu.
   Na najniższym stopniu podium uplasował się Anders Bardal. Skoczył 131,5 m i 135 m.
   Tuż za podium był Gregor Schlierenzauer, który wylądował na 129,5 m i 137 m. Po drugim skoku udało mu się wyprzedzić Thomas Morgensterna - 132 m i 133,5 m.
   Dopiero 6. pozycję zajął Richard Freitag. Po 1. serii był wiceliderem, skoczył 134 m. Gdyby w przy drugim skoku - 135,5 m nie lądował na dwie nogi walczyłby o podium.
   Innym polskim zawodnikom nie poszło tak dobrze jak Kamilowi, żaden nie dotarł się do finału. Stefan Hula (120 m) uplasował się na 33. miejscu, Maciej Kot (117,5 m) na 39. Piotr Żyła przegrał dziś z warunkami panującymi na skoczni, skoczył tylko 118 m i znalazł się dopiero na 42. lokacie.
   Najdłuższe skoki podczas tych zawodów oddali: Andreas Koffler - 138 m, Kamil Stoch i Gregor Schlierenzauer - 137 oraz Ansi Koivuranta - 136 m.