niedziela, 4 grudnia 2011

PŚ w Lillehammer (04.12), czyli trzecie zwycięstwo Kofflera

Dzisiaj odbył się kolejny konkurs indywidualny PŚ w Lillehammer. Tym razem zawodnicy rywalizowali na dużej skoczni. Już na początku nie obyło się bez niespodzianek - dwa pieski spacerowały po zeskoku.
   Trzeci raz w tym sezonie zwycięstwo odniósł Andreas Koffler. W pierwszej serii oddał skok na odległość 125,5 m, a w drugiej na 129 m.
   Drugie miejsce zajął ex aequo Anders Bardal, który skoczył 125 m i 140,5 m, co było najdłuższą odległością w tych zawodach oraz Severin Freund z dwoma udanymi wynikami - 132 m i 124 m.
   Tuż za podium uplasował się Gregor Schlierenzauer, który wylądował na 121,5 m i 135 m. Na piątej pozycji znajdował się Richard Freitag. Niemiec także jest w dobrej formie - 124,5 m i 125.
   Na wyrazy uznania zasługuje Jurij Tepes. Po niesamowitym locie na odległość 137,5 m wylądował na 1. miejscu, lecz po 112 m w finałowej serii spadł na 9. miejsce. Jeszcze dalej poszybował Andrea Morassi - 139,5 m, ale po skoku na 118,5 m ostatecznie zajął 8. lokatę.
   Możemy być dumni z reprezentanta Polski - Piotra Żyły, który uplasował się aż na 7. pozycji. Miał dwa dobre skoki - 127 m i 127,5 m.
   Kamil Stoch niestety dzisiaj nie awansował do drugiej serii z powodu kiepskiego wyniku - 101 m, znalazł się dopiero na 45. miejscu. To chyba wina warunków atmosferycznych i złego wybicia z progu. Jan Ziobro także skoczył słabo - tylko 105 m, miał 46. lokatę