sobota, 3 grudnia 2011

PŚ w Lillehammer (03.12), czyli Stoch wskoczył na podium

Dzisiaj odbył się konkurs indywidualny PŚ w Lillehammer. Możemy go zaliczyć do bardzo udanych.
   Już drugi raz w tym sezonie zwyciężył Andreas Koffler. Jego pierwszy lot - 105 m był najdłuższym podczas całych zawodów, a oprócz tego stał się nowym rekordem norweskiej skoczni. Austriak drugi skok miał także udany - 98 m.
   Na 2. miejscu znalazł się Richard Freitag - 95,5 m i 103,5 m. Było to jego pierwsze podium w Pucharze Świata.
   Na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil Stoch. Po pierwszej serii, w której skoczył 90 m, zajmował 11. miejsce ex aequo z Simonem Ammannem. W finałowej rozgrywce poprawił swój rezultat skokiem na odległość 96 m.
   Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Roman Koudelka. Uzyskał 99,5 m i 92 m. Na kolejnym miejscu wylądował Lukas Hlava - 96,5 m i 89,5 m.
   W drugiej serii z polskich reprezentantów wystartowali też Piotr Żyła (92 m, 89 m), który awansował z 21. na 11. lokatę oraz Maciej Kot (87 m, 85 m), który zajął 19. pozycję.
Stefan Hula (83,5 m), Dawid Kubacki (77,5 m) i Jan Ziobro (87,5 m) nie dostali się do finału konkursu.
   Thomas Morgenstern (92 m, 87,5 m) uplasował się na 12. miejscu, Simon Ammann ((2,5 m, 91,5 m) na 9., Gregor Schlierenzauer (88,5 m, 92,5 m) na 6., a Tom Hilde (94,5 m, 74 m) dopiero na 30.