niedziela, 29 stycznia 2012

PŚ w Sapporo (29.01), czyli wczoraj trzeci, dzisiaj drugi

Dzisiaj odbył się drugi konkurs PŚ w Sapporo. Najdłuższym lotem może pochwalić się Daiki Ito - 137 m. Najkrótszy skok oddał Peter Frenette - 90 m. Dla porównania rekord skoczni wynosi 140 m.
   Ponownie zwyciężył Daiki Ito. Początkowo, po 127,5 m był trzeci, ale później poszybował aż na 137 m. Łącznie zebrał 243,7 pkt.
   Na drugim miejscu uplasował się Kamil Stoch. Polak prowadził w pierwszej serii odległością 131,5 m. W finale poleciał też na 131,5 m, ale to nie wystarczyło, by utrzymać się na pozycji lidera.
  Na najniższym stopniu podium stanął Andreas Koffler. Lider klasyfikacji PŚ najpierw wylądował na 122,5 m. Dało mu to piątą lokatę. W finałowej serii zrehabilitował się i osiągnął 135 m. Do Stocha zabrakło mu jedynie 0,3 pkt.
   Czwarty, ze stratą około 13 pkt., był Roman Koudelka. Czech oddał skoki na 127 m i 129 m. Na piątym miejscu, po lotach na 123,5 m i 131,5 m, znalazł się Vegard-Haukoe Sklett. Norweg awansował z 11. pozycji. Szósty był Richard Freitag. Po 129 m był wiceliderem, ale w finale poleciał tylko na 120 m.
   W japońskim konkursie startowało jeszcze czterech Polaków. Krzysztofowi Miętusowi ledwo udało się wywalczyć awans do drugiej serii odległością 113,5 m. Później oddał skok na 128 m i osiągnął 20. lokatę. Maciej Kot wylądował na 118 m oraz 107 m i zajął 28. miejsce. Piotr Zyła skoczył 118,5 m oraz 110,5 m i znalazł się na 30. pozycji. Stefan Hula ponownie nie zakwalifikował się do drugiej serii. Miał tylko 95 m i był 45.
   Dopiero 14. był Anders Bardal. Norweg poleciał na 115 m i 132 m.