sobota, 21 stycznia 2012

PŚ w Zakopanem (21.01), czyli 39. triumf Schlieri'ego

Dzisiaj odbył się drugi konkurs PŚ w Zakopanem. Na skoczni panowały dobre warunki atmosferyczne i dzięki temu rywalizacja przebiegała sprawiedliwiej niż wczoraj.
   Zawodnicy latali przeciętnie, aczkolwiek pojawiło się też sporo bardzo dobrych wyników. Najdłuższy skok oddał Vegard-Haukoe Sklett - 137 m, a najkrótszy Andrea Morassi - 106 m.
   Zmagania wygrał Gregor Schlierenzauer i było to jego 39. zwycięstwo w PŚ. Austriak w pierwszej serii jako jeden z niewielu przekroczył granicę 130 m - skoczył 131,5 m i zajmował trzecią pozycję. W finale poszybował na 132 m.
   Na drugim miejscu uplasował się Richard Freitag. Niemiec był wiceliderem także we wczorajszym konkursie. Dziś dwukrotnie wylądował na 131 m. Niestety, udało mu się wyprzedzić Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej PŚ.
   Na najniższym stopniu podium znalazł się Anders Bardal. Po locie na 132 m Norweg był pierwszy, ale w drugiej serii oddał słabszy skok na 126 m.
   Czwartą lokatę miał Andreas Koffler. Austriak w pierwszym starciu poleciał na 133 m i zajmował drugą pozycję. Później osiągnął tylko 126 m. Piąty był Severin Freund. Niemiec skoczył 122,5 m i 131 m. Na szóstym miejscu został sklasyfikowany Peter Prevc. Słoweniec wylądował na 125 m i 127 m.
   Najlepszy z biało-czerwonych - Kamil Stoch po 122 m w pierwszej serii był 17., lecz w finale poszybował aż na 133,5 m i awansował na siódmą lokatę. Ponownie dobrze spisał się Aleksander Zniszczoł. Skoczył 123,5 m oraz 127 m i znalazł się na 14. pozycji.
   Z 10. polskich reprezentantów do drugiej serii zakwalifikowali się też Piotr Żyła i Maciej Kot. Obaj uplasowali się na 18. miejscu. Pierwszy z nich poleciał na 116 m i 131 m, a drugi na 118,5 m i 127 m.
Z grupy Polaków do finału nie dostał się Krzysztof Miętus (108 m) - 48., Tomasz Byrt (110 m) - 46., Marcin Bachleda (110,5 m) - był 43., Klemens Murańka (114,5 m) - 40., Bartłomiej Kłusek (115 m) - 36., Stefan Hula (115,5 m) - 32.